2019-05 7. Poland Open Opole

MEDAILOVÁ SMRŠŤ PRO LIBEREC NA MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽI 7.POLAK OPEN!

O víkendu 3.- 5.5.2019 se v polském Opole konala mezinárodní soutěž pro dospělé i děti . Liberecký 10-členný tým s trenérem a doprovodem přijel na další ze série jarních soutěží poměřit své síly se sportovci z Polska, Slovenska a Německa. Okolo 100 závodníků soutěžilo ve 2 dětských a 3 dospělých kategoriích.

Liberecký trenér Tomáš Zummer byl pozván na tuto událost jako porotce a také aby předal něco ze svých zkušeností  během přípravných tréninků.

V kategorii Děti B 8 – 11 let za Liberec nastoupili 3 borci, Dušan Dědič předvedl velmi pěkné výkony a pouze rozdíl v pravidlech polské asociace (kdy se každé kolo body vynulují oproti našim pravidlům, kdy se body sčítají všechna kola) mu zabránil v postupu do finále a skončil nakonec na velmi pěkném 6.místě. Jeho mladší sestra to tentokrát dotáhla až do finále, ale tam jí už zjevně došly síly, ale i tak z toho bylo pěkné 4.místo. Nejvýše to dotáhl Marek Jahoda, který se poprvé v životě radoval z medaile a to hned stříbrné.  Bronzový byl Karol Kim z Galanty, SK a vyhrál Olejnicziak z Chorzowa.

Kategorie JUNIOR +C Dospělí byly sloučené a to velmi nahrálo našim 2 pokročilým juniorům Michal Sykáček a Sandra Filipi, kteří jsou oba již velmi zkušení závodníci a medailisté. S nimi přijela sbírat zkušenosti i Bára Filipi, která cvičí pouze půl roku ale toto byla její již 3. soutěž a nakonec skončila na velmi pěkném 10.místě. Michal i Sandra předváděli výkony nad rámec kategorie plné akrobacie, pěkných plynulých přechodů a útoků a pouze větší preciznost a čistota technik se přiklonily na stranu Sandry, která zaslouženě vyhrála. Michal byl se stříbrnou medailí samozřejmě nadmíru spokojen… Bronz zůstal doma zásluhou Falinskeho.

V kategorii Dospělí B pokročilí za Liberec startovali Tomáš Mühl, Marek Bohuš a Štěpánka Jahodová. Štěpánka předvedla v eliminaci solidní výkon, ale tato kategorie byla nejen nejpočetnější ale i nejvyrovnanější a na postup do top 12 to tentokrát nestačilo. Marek měl problémy s kyčlí a paradoxně mu to pomohlo se zklidnit a předváděl velmi pěkné výkony každé kolo. Ve finále hrál sice již se zaťatými zuby, ale bronzová příčka je více než veliký úspěch! Tomáš vystupňoval svou formu i snažení a zaslouženě se podíval až do finále, a uvolněně kontroval všechny nástupy a kontratechniky polských dravců a více než zaslouženě vyhrál . Na střírné pozicise mezi liberecké capoeiristy vklínil velmi zkušený Bartek Dwojewski z Katowic, který ten den slavil narozeniny.

V kategorii A Profi za nás nikdo nenastoupil a tak jsme drželi palce slovenským stájovým kolegům. Stella Varga z Komárna se také velmi zlepšuje každou soutěž a nakonec z toho bylo opět 5.místo. postupovou finálovou příčku ji vyfoukl její kamarád z Galanty Vlado Solčányi, který patřil k favoritům kategorie, ale finále mu už také trochu došly síly a nakonec byl velmi spokojen  se čtvrtým místem. Bronz putoval do Sosnowce zásluhou Adriana Sadowskeho, stříbro si do Gdynie odvezl Kamil Nemiec a zlato zůstalo doma v Opole zásluhou Blazieje Kurdziela.

Výborné zázemí podtrhlo skvělou organizaci a náš tým se vracel domů s celkovým součtem medailí  2 zlaté, 2 stříbrné, 1 bronzová. Další soutěž nás čeká již tento víkend a to Mistrovství ČR dětí do 12 let v Hořicích.