2014-09 2.Liberec Open a 14 let klubu

Trochu netradičně se rozhodl klub Vem Camará Capoeira oslavit 14. Výročí existence a to Otevřenou soutěží spojenou se seminářem, který vedl Mestre Paçoca. Oslava samozřejmě byla také, ale až po vyhlášení vítězů mezinárodní soutěže, které se zúčastnilo celkem 73 dětí a dospělých z          Česka, Moravy a Slovenska.

Semináře se zúčastnilo okolo 110 sportovců a i rodiče a známí nejprve zhlédli své favority během tréninků a v neděli podpořili na soutěži a vytvořili výbornou atmosféru.

V neděli 28.9. v 10:00 začala eliminace soutěže a následovala semi-finálová a finálová kola v těchto kategoriích: Děti A 12-14 let, Děti B 9-11 let, Děti C 6-8 let, Dospělí B pokročilí, Dospělí C mírně pokročilí. Od začátku se profilovali favorité v každé kategorii, o překvapení však nebyla nouze. V kategorii A bohužel odstoupila kvůli zraněné noze ze soutěže Barbora Žádná z Mladé Boleslavi, která do semi-finále postupovala ze 3.místa.

V kategorii Děti C mezi nejmenšími Capoeiristy nakonec dominoval hradecký David Soukup, na druhém místě výrazný talent Michal Sykáček z Liberce a na třetí místo se probojoval Oliver Lamich z Opavy.

Kategorie B byla ve finále liberecko – komárenský souboj a po skvělých výkonech na se stupně vítězů probojovali tito sportovci: 1.místo Matyáš Tomín z Liberce, 2.místo Luciano Žubori z Komárna, 3.místo Vojtěch Žák z Liberce.

V kategorii A naprosto přesvědčivě zvítězil liberecký Jakub Stavinoha, který fyzickou připraveností, čistotou technik a skvělou akrobacií naprosto ovládl svou kategorii. 2.příčku obsadil Karel Lupuliak z Olomouce a z bronzové medaile se radoval Jan Šťastný z Liberce.

Dospělých se sjelo o něco méně, přesto byly vidět pěkné výkony. V kategorii C mládí převálcovalo starší sportovce a z vítězství se nakonec radoval Pavel Kaucký z Milovic, na druhém místě skončil Marek Bohuš z Liberce a třetí místo obsadil Adam Ansorge taktéž z Liberce.

V nejpokročilejší kategorii  se o zlato popraly dva styly. Liberecký Antonín Merta svou ladností a plynulostí technik nakonec přesvědčil porotu že si zaslouží vyhrát. Na druhém místě pak skončil boleslavský František Folprecht, který má naopak dravější styl a pěkným výkonem si vybojoval stříbrnou medaili. Na třetím místě skončil mladý a velmi talentovaný Jan Křenek z Olomouce.