2017-06 Summercamp a Batizado Klagenfurt

Letos byla na programu veliká událost!

V tradičním termínu 18-23.7. se do Klagenfurtu sjelo kolem 70 pokročilých capoeiristů na mezinárodní soustředění, které tradičně vrcholí Troca de cordas. Letos nás čekala premiéra v podobě formatury prvních 3 Professorů v historii ČR i Vem Camará. Počasí nám více než přálo a celý pobyt se korutanskému regionu bouřky vyhýbaly a tak vždy mezi tréninky, které vedl převážně Professor Nugget (Mare alta), ale i Mestre Pacoca, se mohli všichni osvěžit v některém z místních krásných jezer.

Spaní ve stanech bylo pro všechny vítanou změnou a bylo narušováno pouze aktivním kohoutem, který měl svůj kurník těsně u našich stanů a ráno se do toho vždy pěkně opřel.

Ranní Joga, dopolední trénink od 10 hodin, odpolední od 16 hodin a večerní roda od 20 hodin byly po 3 dny za sebou pořádná nálož a tak bylil všichni vděčni za změnu v podobě společného tréninku v parku před Worthesee, kde se zejména vyřádili příznivci akrobacie.

Odpoledne pak začalo od 16 hodin samotné Batizado. Nejprve místní děti, potom pokročilí začátečníci a pak přišly na řadu mistrovské stupně.

Letos nám přibylo 5 modrých pásků a jedna cinza (graduado junior), který získal Jan Křenek z Olomouce. Pražská-liberecká Rabanete Jana Tengelrová se svého modrého zaslouženě také dočkala.

2.mistrovský stupeň modro-zelený pásek získali v ČR Aloha, Esqueleto, Rato branco, Cyborg.

Zelený pásek získal Tubarao.

Zeleno-fialový Rato z Prahy.

Fialový pás a titul Instrutor si převzal z rukou Mestre Pacocy Girafa z Olomouce. 

Fialovo-hnědý pásek dostal Latino z SK.

Po 18 letech ( z toho 16 let společně) cvičení Capoeiry byly uděleny první tituly Professor v ČR pro Atabaque, BigBabyho a Robocopa. Všichni tři stáli u zrodu a nesmělých začátcích Capoeiry u nás a společně pracují na sobě i rozvoji Capoeiry v republice. Tato chvíle byla velmi emotivní a když při předávání neudržel slzy ani Mestre Pacoca je jasné že jedno oko nezůstalo suché :)

Tato vyjímečná událost ze musela řádně oslavit a tak po odmakaném soustředění proběhla i pořádná afterparty. V něděli si pak všichni sbalili, uklidili, rozloučili a vyrazili plni nových zkušeností a zážitků domů.

 

n01
n02
n03
n04
n05
n06
n07
n08
n09
n10
n11
n12
n13
n14
n15
n16
n17
n18
n19
n20
n21
n22
n23
n24
n25
n26