2018-04 12.Mistrovství ČR Děti do 12 let Hradec Králové

3 medaile z 12. Mistrovství České republiky Dětí do 12 let putují do Liberce.

Na 12.Mistrovství ČR dětí do 12 let asociace Vem Camará Capoeira v Hradci Králové, které se konalo o víkendu 6.-8.4.2018 se sjelo 102 nejlepších mladých sportovců (registrovaná základna dětí je přes 700 závodníků ) z celé České republiky, aby poměřilo svou momentální formu a schopnosti.

Od loňského podzimu je v pravidlech soutěže změna v kategoriích, na Mistrovství ČR lze soutěžit až od 7 let a Juniorská kategorie ( 13 – 14 let ) je pořádaná spolu s dospělými a soutežilo se tedy pouze ve 3 kategoriích A: 11 – 12 let, B: 9 – 10 let, C: 7 – 8 let. Možnost vyhrát některou z 9 medailí byla, vzhledem k velmi vysoké úrovni všech soutěžících, velmi malá. Přesto liberecký tým prokázal skvělou připravenost a soudržnost a nakonec jsme získali 3 medaile a opět byli nejlepším týmem mistrovství!

Tradiční přípravné semináře v pátek a sobotu ráno proběhly pod vedením Meste Paҫocy a předních českých a slovenských trenérů. Mohutný doprovod fandících rodičů spolu s hradeckým publikem vytvořil velmi živou kulisu již při sobotních eliminacích. Byly k vidění krásné souboje a všichni netrpělivě čekali na 12tku postupujících do nedělního čtvrtfinále v každé kategorii.

V nejmladší  kategorii C 7 – 8 let se na 8.místě umístil Jakub Král, který je velkým příslibem do budoucna a přes nízký věk předvedl pěkný a soustředěný výkon. Na 5 – 6 místě shodně skončili Marek Jahoda a Mikuláš Tichý, kteří měli svůj poslední start v této kategorii a podali krásné výkony zejména jejich akrobatické kousky  je vynesly tak vysoko. Do finálové čtyřky se probojovala Dominika Dědičová, které ve finále trošku došly síly, ale bramborová pozice je její dosud nejlepší úspěch. Vítězem se stal Jakub Jeníček z Pardubic, druhý skončil Jakub Popovič a třetí Marek Havlíček z Hradce Králové.

V kategorii 9-10 let na krásném 8.místě skončila Valerie Pavlů, která se každou soutěž zlepšuje a ze svéhodosud nejlepšího výsledku se upřímně radovala. Její nejlepší tréninková i životní kamarádka vyskočila o příčku výše a skvělými kopy se vyrovnala i nejbojovnějším chlapcům. Na 6.místě letos skončil Vítek Hotař, který vždy patří mezi závodní stálice a jeho hra se dá charakterizovat slovem komplexní. Výše to bohužel letos nestačilo, vzhledem k velmi vyrovnané špičce. Na nepopulárním 4.místě skončila Adéla Cermanová, která od září přešla do našeho klubu z Jablonce, šikovná a inteligentní byla i její hra a jen více sil a 1 bod ve finále jí chybělo od medailové pozice. Vítěz kategorie Matěj Zummer prokázal pevné nervy a skvělou bojovnou hrou s velmi čistými kopy, útoky ze země i akrobatickými sekvencemi se probojoval  do 8-členého semifinále. Pokračoval velmi kvalitním a soustředěným výkonem a do 4-členého finále postupoval z  1. místa. Náskok si udržel a nakonec se radoval ze svého již 2.titulu Mistr ČR, tentokrát ve vyšší věkové kategorii. Stříbrný skončil skvělý Adam Poláček z Olomouce a bronz putoval zásluhou Mária Laza do Mladé Boleslavi.

V kategorii 11-12 let na 9.místě skončila Kristýna Šťastná, které ke konci trošku došly síly, ale předvedla moc pěkný výkon. Letos na 6.místě skončil liberecký bombardér Michal Sykáček, který s přehledem předváděl akrobacii v kombinaci s porazovými technikami a jen klid a čistota technik ho připravily letos o medaili. Na čtvrtém místě skončil již po osmé Oskar Vokurka, kterému všichni přáli aby to konečně „cinklo“. Oskar je velmi vyzrálý závodník který si krásně rozložil síly a předváděl každé kolo lepší výkony, bohužel z toho bylo opět brambora. Na bronzovou příčku se před něj prodral Tobiáš Tomín, který převzal pomyslný štafetový kolík od svého staršího bratra Matyáše (4xMistr ČR, Mistr Evropy v kategorii Junior), který na svých 1.závodech předvedl velmi solidní výkon. Jeho specialitou je akrobacie, ale překvapivě hrál celou dobu velmi technicky a skvělý bojovný výkon ho vynesl až na bronzovou příčku v našlapané kategorii. Na stříbrné pozici skončila Sandra Filipi, která dokázala skloubit svou skvělou akrobacii s perfektními kopy a technikou. Jediné co jí chybělo, byly porazové techniky, které měl naopak vynikající vítěz kategorie Oliver Lamich z Opavy.

Tento víkend pokračuje seriál jarních soutěží v Praze kam se sjedou závodníci na 12.Mistrovství ČR Dospělí a Junioři. Za Liberec jede hájit barvy 16 soutěžících, tak doufáme, že se jim povede aspoň tak dobře jako dětem.

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25