2018-04 Slovakia Open Galanta

Další nabitý víkend tentokrát na Slovensku přinesl  medailovou žeň našich mladých zástupců.  V Galantě se konal 7. ročník mezinárodní  soutěže Slovak Open asociace Vem Camará. Přes 110 závodníků ze 4 zemí se v 6 kategoriích popralo o krásné trofeje a medaile.

V dětské kategorii 6 – 8 let jsme měli 2 zástupce. Dominika Dědičová předvedla solidní výkon a skončila na 5.místě. Marek Jahoda vystupňoval své úsilí a postoupil až do finále a přes velmi pěkný výkon plný akrobatických sekvencí bohužel skončil na nepopulárním 4.místě. 

V kategorii 9 – 11 let se do semifinálové osmičky probojovali Matěj Zummer na 7.místo a Dušan Dědič na 8.místo. Oba zjevně nebyli ve své kůži, ale i tak podali sympatické výkony a získali cenné zkušenosti. Nejvýše to dotáhla v kategorii Sandra Filipi a to opět na stříbrnou pozici, stejně jako na Mistrovství ČR za opavským Oliverem Lamichem. Sandra hrála velmi čistě, ale na všech dětech byla vidět únava z předchozích závodů.

V kategorii 12 – 14 let na svém posledním startu v Juniorské kategorii naprosto suverénně vyhrál Matyáš Tomín, který předvedl svůj asi nejlepší výkon své dosavadní, velmi bohaté kariéry. Naprosto všechny aspekty hry byly perfektně pokryté a ukázal že je zralý na přestup do dospělé pokročilé kategorie.

V dospělé kategorii C – mírně pokročilí soutěžila pouze čerstvá Mistryně ČR Štěpánka  Jahodová a i když měla ještě nedoléčený kotník, ukázala srdce bojovnice a přesvědčivě vyhrála i v Galantě.

Do kategorii B nikdo za Liberec nenastoupil a tak jsme všichni s napětím očekávali Mistrovskou kategorii A, kde náš klub reprezentovali Alice Avci a Jakub Stavinoha. Alice sice skončila až na 10.místě, ale rozhodně ukázala že je s ní opět  třeba počítat a každé závody předvádí lepší výkony. Jakub Stavinoha je spolu s Janem Křenkem  z Olomouce špička mladé nastupující generace a opět přes svůj nízký věk oba prokázali neuvěřitelnou vyzrálost a skvělou připravenost. Stejně jako na MČR těsně vyhrál Křenek, ale stříbrná medaile v tak našlapané kategorii je velký úspěch a příslib do budoucna.

Česká výprava předvedla vynikající výkony a i když se zástupci Slovenska, Maďarska a Rakouska velmi snažili tak většinu medailí si odnesli naši sportovci. Liberecké capoeiristy čeká příští víkend ještě Polské Open v Opole a pak na konci května katalánský pohár v Barceloně, tak doufám že se jim podaří rozložit si síly až do konce jarní sezóny.

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23