2018-06 VIII.Catalunyan Cup Barcelona Gingado Capoeira

Zlato a 2 stříbra z Barcelony pro Libereckou Capoeiru.

Závěr jarní soutěžní sezóny nás čekal výlet k moři a to do Barcelony na VIII.Catalunyan Cup 2018 asociace Gingado Capoeira. Mezinárodní soutěž se sice menším počtem účastníků, než jsme zvyklí z našich krajin, ale o to pestřejší zastoupení. Nechyběli zavodníci z Brazílie, USA a 7 dalších evropských zemí.

V dětských kategoriích soutěžil pouze jeden slovenský zástupce Vem Camará Tomáš Pacinda z Galanty a svou kategorii naprosto přesvědčivě vyhrál.

V kategorii C mírně pokročilí z ČR  nikdo nenastoupil. V kategorii B jsme měli 2 želízka v ohni a docela s přehledem oba závodníci postupovali soutěží a nakonec se ze zlaté medaile radoval liberecký Marek Bohuš a stříbrné olomoucký Vojtěch Randýsek.

V kategorii A mix (Graduados Muži+Ženy) nastoupili tradiční soutěžní rivalové, ale velcí kamarádi Jan Křenek z Olomouce a Jakub Stavinoha z Liberce a slovenský Mistr Evropy Tomáš Vu Than. V této kategorii startovaly také všechny naše ženské závodnice a Jan Šťastný, ale do finále se jim nepodařilo probojovat. Nakonec i pořadí zůstalo tak jak bylo uvedeno výše. Ze zlata se opět radoval Jan Křenek, který i se svou výškou 193 cm dokáže ovládat své tělo i hru tak dokonale, že jeho hry připomínají spíš ukázkovou lekci technik. Neporadil s ním ani náš liberecký pitbul Jakub Stavinoha, který zaslouženě bral stříbro. Bronzovou medaili v kategorii získal pro Slovensko Tomáš VuThan z Komárna, který je velmi zkušený závodník a patří bezesporu ke světové špičce.

Další v pořadí byla kategorie Ženy Absolut. Kde za ČR nastoupily již podruhé Hana Hošková za Hořice a Alice Avci za Liberec. V této kategorii naše holky neměly konkurenci a jejich účast na závodech byla spíše exhibicí.Slovenská závodnice Stella Varga, která by jediná mohla zamíchat pořadí bohužel do finále nepostoupila. Nakonec lépe vyšly body Hance Hoškové, která si přidala další zlatou medaili z mezinárodních závodů do své velmi bohaté sbírky. Liberecká Alice Avci ukázala svou rapidně vzrůstající formu a po pauze i velkou chuť a zdatně Hance sekundovala a brala stříbro.

V kategorii Absolut Muži, kde nastoupili všichni TOP závodníci z Brazílie a dalších zemí, po dohodě s organizátory a Mestre Paҫocou, nakonec místo našich mladých sportovců nastoupil Tomáš Zummer, který sice bez přípravy, ale v dobré formě nakonec postoupil do finále a bral čtvrté místo. Na bronzové příčce skončil opět Tomáš VuThan ze Slovenska. Stříbro bral brazilec Dos Santos a absolutní vítěz šampionátu se stal brazilec Silva.

Liberecký klub čeká letní příprava a také organizace soutěže se stále vzrůstajícím kreditem VI.Liberec Open, která proběhne 5-7.10.2018 a tradičně otevírá podzimní soutěžní sezónu.

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17