2018-12 8.Mistrovství Evropy Mladá Boleslav

2 TITULY MISTRA EVROPY PRO LIBEREC

V trošku netradičním termínu 13. -16.12. se letos do Mladé Boleslavi sjeli capoeiristé z Evropy, aby si poměřili své síly a dovednosti na nejprestižnější soutěži roku – 8.Mistrovství Evropy federace Vem Camará Capoeira. Akce začala tradičními přípravnými semináři, které vedli naši přední trenéři v čele Mestre Paҫocou.

V sobotu již začaly Eliminace do finálové nedělní části soutěže a liberecký klub měl široké zastoupení téměř ve všech 5 kategoriích.

V kategorii JUNIOR se přes eliminační kola dostalï celkem 4 závodníciSkvělý výkon podali všichni a v nabité konkurenci nakonec skončila Kristýna Šťastná na 6.místě Tereza Pluhařová na 5.místě a Karolína Vykypělová se konečně podívala do finále a brala 4.místo. Jaroslav Schovanec s notnou dávkou štěstí nakonec celou kategorii vyhrál o jeden bod. Jarda podával velmi pěkné výkony, ale jeho spoluhráči v kategorii zaznamenali velký výkonnostní posun.  Za ním skončila výborná NIKOLETA Hoangová z Komárna, SK a bronz bral Pavel Mrňka z Olomouce.

V kategorii C dospělí ( mírně pokročilí ) za liberec nastoupil pouze Šimon Škoda, který se poctivě připravil a nakonec se podíval až do finále pěknou akrobacií a kopovými kombinacemi  získal pro Liberec již druhou bramborovou medaili. Kategorii vyhrála výborná Agáta Prokšíková z Hradce Králové.

V kategorii B ženy ( středně pokročilí ) si svou premiéru v nové výkonnostní třídě odbyla Štěpánka Jahodová, která se nakonec radovala ze 6.místa. Zlato si do Komárna, SK odvezla Žaneta Chytrá, stříbro putovalo do Pardubic zásluhou Aničky Pospíšilové a bronz zůstal doma díky Barboře Žádné.

V kategorii B muži ( středně pokročilí ) nám nastoupili 3 zkušení chlapi, a to Tomáš J.Mühl který nakonec skončil na krásném 11.místě. V semifinále skončil Marek Bohuš, který podal velmi pěkný výkon, hrál klidně a technicky a nakonec z toho vyšlo 8.místo. Na 5.místě skončil Matyáš Tomín, který po úraze hlavy z předchozích závodů hrál o dost opatrněji, ale o to více techniky ukázal. Zlato putovalo do Turnova zásluhou Filipa Lankaše, který svým velmi vyzrálým herním stylem o bod utekl stříbrnému Pavlovi Kauckému z Milovic a bronzovému domácímu borci Vítkovi Adamcovi. Tato kategorie byla tradičně nejpočetnější a také nejvyrovnanější.

V kategorii A ženy ( mistrovské stupně ) liberecká Alice Avci a mnoho dalších skvělých závodnic ze zdravotních důvodů nenastoupilo a tak soutěžily pouze 4 závodnice a finálové pozice si rozebraly v tomto pořadí: Zlato Zuzana Bordováčová z Olomouce, stříbro Stella Varga z Tatabányi HUN, bronz Junita Reinisch z Vídně,AUT a bramorová medaile zbyla na Elišku Lankašovou z Turnova.

V kategorii A muži za Liberec nastoupili Jan Šťastný a Jakub Stavinoha. Oba byli výborně připraveni a celou soutěž si vyloženě užívali. Honza se konečně v této kategorii podíval až do finále a bral nakonec také čtvrté místo, což je pro něj veliký úspěch a potvrzení správnosti jeho přístupu k přípravě. Jakub v září vynechal  6. Liberec Open kvůli regeneraci po zranění loktu v létě a byli jsme všichni zvědaví jak v jaké formě bude soutěžit. Nakonec předvedl tak skvělé a vyrovnané výkony, že od semifinále snad nikdo nepochyboval že si svůj náskok udrží až do konce. Nakonec se zaslouženě radoval z medaile nejprestižnější a titulu Profesionální Mistr Evropy A muži.

Soutěž byla naprosto skvěle zorganizovaná a díky některým změnám pravidel i mnohem techničtější a klidnější a všichni si ji opravdu užili. Další ročník si vezme na starosti veli zkušený liberecký tým a snad se nám povede laťku zase posunout o něco výše.

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46