2019-04 Slovakia Open Komárno

LIBEREČTÍ CAPOEIRISTÉ PŘIVEZLI Z MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽĚ SLOVAKIA OPEN V KOMÁRNĚ 2 MEDAILE!

O víkendu 26.-28.4.2019 se v Komárně konala mezinárodní soutěž pro dospělé i děti . Liberecký tým 13-členný tým s doprovodem přijel poměřit své síly se sportovci z východu i z jihu. Okolo 150 závodníků ze Slovenska, České republiky, Maďarska a Rakouska soutěžilo ve 3 dětských a 3 dospělých kategoriích.

Tradiční přípravné semináře v pátek a sobotu ráno pod vedením prezidenta federace Vem Camará, pana Sandro F. dos Santos ( Mestre Paҫoca ) proběhly ke všeobecné spokojenosti a v sobotu v 16:00 začaly eliminační kola.

V nejmladší kategorii Děti C 6 – 8 let jsme neměli zástupce. Kategorii vyhrál s přehledem Tomáš Pacinda z Galanty, druhé místo získal Jan Popovič z Mladé Boleslavi a bronz zůstal doma zásluhou Keiry Csizmaria.

V kategorii Děti B 9 – 11 let za Liberec nastoupili 4 borci, Jakub Král jel na zkušenou a svůj první start ve vyšší kategorii si odbyl se ctí. Bohužel na postup mezi nejlepších 12 to nestačilo. Všem dalším se postoupit do nedělního čtvrtfinále povedlo. Dominika Dědičová skončila na pěkném 10 místě. Její starší bratr to dotáhl na semifinálové 8.místo a ještě o stupeň výše Marek Jahoda. Všichni hráli velmi technicky s dobrou akrobacií. Zlato si odvezl do Galanty Karol Kim, stříbro do Boleslavi Lukáš Hamáček a bronz jeho stájový kolega Mário Lazo.

V kategorii Děti A 12 – 14 let nám nastoupili také 4 borci. Na 9.místě skončil Michal Sykáček, na 8.místě Martin Machač. Oba dva převedli velmi solidní výkony, bohužel v tak nabité konkurenci to na vyšší příčky nestačilo. Do finále se podívala Sandra Filipi, na kterou zbyla tentokrát bramborová medaile. Konečně po neuvěřitelných 10 bramborových se po 6 letech soutěžení dočkal další bronzové medaile Oskar Vokurka a zaslouženě se z ní radoval, jako by to bylo zlato. To si ale odvezl do Olomouce Pavel Mrňka, čerstvý Mistr ČR z Jablonce pře 2 týdny. A stříbro si opět do Galanty odvezl Alex Sitár.

V kategorii Dospělí C mírně pokročilí nám nastoupila Bára Filipi, která cvičí pouze půl roku, ale její dravost a pěkná technika jí vynesly až na 8.místo. Zlato zůstalo doma zásluhou Viktórie Božičové, stříbro si do Nového Jičína odvezla Claudia Muziková a Mario Varga do Sence.

V kategorii Dospělí B pokročilí za Liberec startovali Tomáš Mühl a Štěpánka Jahodová. Štěpánka po operaci kotníku již začala plně trénovat a ve velmi nabité kategorii předvedla skvělý výkon a skončila na krásném 9.místě. Tomáš se podíval až do finále, nicméně medaile na něj zbyla bramborová. V tak nabité konkurenci je to ale krásný úspěch! Zlato si do Györu odvezl Richard Dombi, stříbro do Bratislavy Kamil Kochan a bronz do Olomouce Vojtěch Randýsek.

A do poslední kategorie Dospělí A profi za Liberec nastoupili Tomáš Holub a Jakub Stavinoha. Tomášova výkonnost jde pomalu ale konstatně vzhůru a předvedl to i zde. Nakonec bral pěknou 10.příčku. Jakub je přes svůj nízký věk velmi vyzrálý závodník a opět patřil od počátku k favoritům. Nakonec si vyskočil na krásné 2. Místo. Překonal ho zkušený Vlado Solčáni z Galanty, který byl výborně fyzicky i psychicky připraven. Bronz si do Olomouce odvezl Karel Lupuliak.

Celá soutěž byla dobře zorganizovaná a úroveň velmi vysoká a někteří si vše zopakují na Polak Open v Opole, kam se tento víkend chystáme samozřejmě také. Za dva týdny proběhne MČR dětí do 12 let v Hořicích a za Liberec tam pojede reprezentovat 40 malých capoeiristů.

01
02
03
04
05
06
07
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30