2022-05 Slovakia Open Galanta

O víkendu 6-8.5.2022 proběhla ve slovenské Galantě mezinárodní Open soutěž a zároveň závěrečná soutěž jarní sezóny. Výborná organizace celé akce tradičně propojila přípravné semináře v čele S Mestre Pacocou a také rozdělila dospělé kategorie na mužské a ženské. Akce se účastnilo mnoho asociací ze SK, ČR, HUN, AUT a POL.

Změna oproti běžně rozvrženému plánu závodů se v sobotu uzavřely dospělé kategorie a v neděli pak byla soutěž pouze pro děti. V sobotu za Liberec nastoupili RAdek Franců v kategorii Muži C, který sbírá zkušenosti a zaslouží velkou pochvalu, že ve svém věku jde do závodů a nehrál vůbec špatně a postoupil až do čtvrtfinálové 12tky. v kategorii Ženy B zabojovala Barbora Filipi a odvezla si domů stříbrnou medaili. V kategorii Ženy A nastoupila mladá Sandra Filipi, která vynikajícím a hlavně velmi pestrým a technickým výkonem vyhrála celou kategorii, která bylá spojena od oranžového pásku a výše mezi Graduadas. A byly i slzy dojetí. Díky online přenosu rozhodně i doma ... V kategorii Muži A nastoupil Jakub Stavinoha a konečně prolomil sérii bramborových medailí a vynikajícím výkonem si pro sebe urval stříbro.

V neděli šly na věc děti a junioři a našim se dařilo takto: V Kategorii C 7-8 let Mikuláš Beneš se skvělým výkonem probojoval do finále a skončil na 4.místě. V Kategorii B 9-10 let se Sebastien Machart dostal až do semifinálové 8, pak mu malinko došly síly a pozornost. Sebastien Ponc se již potřetí v sezoně radoval ze stříbrné medaile a Viktor Comerzan opět ukázal velmi komplexní a vyzrálý výkon a podruhé v sezoně zaslouženě vyhrál zlatou medaili.  V Kategorii A 11-12 let si Sára Franců po skvělém výkonu domů odváží krásnou bronzovou medaili. Marek Jahoda celé kategorii opět dost zřetelně dominoval klidným a velmi vyzrálým výkonem a zlatý hattrick je doma! V kategorii Junior 13-14 let se Adéla Cermanová konečně dočkala a po skvělém výkonu mezi našlapanými vlčáky si domů veze bronzovou medaili..

Celkový výčet pro liberecký klub Vem Camará Capoeira 3 zlaté, 3 stříbrné a 2 bronzové medaile...

Moc díky všem za poctivý přístup v přípravě, rodičům za podporu a taky se maličko omlouváme že nezbylo více medailí na ostatní 😁

Organizátorům veliká pochvala a těšíme se na všechny v říjnu v Liberci na 10.Mistrovství Evropy...

Text: Tomáš Zummer 

 

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18