2016-11 6.Mistrovství Evropy Vem Camará-Komárno, SK

DALŠÍ 2 MISTŘI EVROPY V LIBERCI!

Na 6. Mistrovství Evropy Vem Camará Capoeira se podařilo 12-člennému libereckému týmu ukořistit celkem 4 medaile a to 2 zlaté a 2 bronzové.

Letos se Mistrovství konalo v Komárně na Slovensku, kde je hlavní základna slovenské Asociace Vem Camará a akce se velmi podařila, přestože byla poznamenaná slabší účastí sportovců ze západní Evropy. Úroveň sportovců stále stoupá a zejména nabitá kategorie B muži je velkým příslibem do budoucích let, kdy mnoho talentů přestoupí do mistrovské kategorie A.

Tradiční přípravné semináře vedl prezident asociace Vem Camará Mestre Paҫoca (Sandro F. Dos Santos), Rakousko. Nutno podotknout, že tyto semináře jsou vždy nedílnou součástí každé soutěže.

V kategorii C ( mírně pokročilí ) nastoupili do eliminačních zápasů za Liberec Marek Bohuš a Monika Machartová. Monika si vyzkoušela atmosféru velkých závodů poprvé a hrála pěkně, na čtvrtfinálovou 12tku to však nestačilo. Marek konečně po 3 letech překonal svoje limity a byla velmi znát poctivá příprava, kdy celou soutěží postupoval s výrazným bodovým náskokem. Přestože poslední 2 hry mu již docházely síly a finále nebylo tak jisté jako předchozí kola, bezpečně si bodový odstup udržel a radoval se ze zlaté medaile.

V kategorii ŽENY pokročilé za Liberec nastoupily Alice Avci a Markéta Svobodová. Obě jsou zkušené závodnice, bohužel  Markétě opět těsně uteklo finále. Alice sice chyběla příprava, přesto to letos stačilo na bronzovou medaili. Vítězkou se stala domácí Stella Varga před Zuzanou Bordováčovou z Olomouce.  Tento rok byl poněkud poznamenán zdravotními problémy a zraněními, kdy zejména v ženské a mužské A kategorii závodníci odpadávali jako mouchy.

Kategorie B muži ( pokročilí ) jsme měli 6 želízek v ohni. Do rozstřelu o postup se dostali Jaroslav Mikulík a Štěpán Bednář. Oba bohužel do čtvrtfinále nepostoupili, rozhodně však ostudu neudělali a podali velmi solidní výkony. Lépe se dařilo Janu Šťastnému, který přes nízký věk s přehledem kontroval soupeře o mnoho větší a skončil nakonec na krásném 11.místě. Po 2-leté pauze se vrátil Antonín Merta a zjevně mu pauza dodala chuť a naprosto skvělým výkonem se dostal na 5. místo. Do našlapaného finále se dostal pouze Jakub Stavinoha, který svůj menší vzrůst dokázal přetavit ve svou nejsilnější zbraň a velmi čistou technikou, bezkonkurenční akrobacií a důraznými kontratechnikami, kdy bez respektu nastupoval do soupeře o 30 kilo težšího a nakonec z toho vyšla výborná bronzová medaile. Před něj se dostali skvělý Jan Křenek z Olomouce a Petér Tiglman z Budapešti, který byl naprostým překvapením této kategorie a naprosto zaslouženě vyhrál.

Mistrovská kategorie A muži měla již startovní listinu notně prořídlou, mnoho papírově silných soutěžících ze zdravotních důvodů nenastoupilo a během soutěže ještě 5 dalších sportovců odstoupilo ze soutěže kvůli zranění, mezi nimi i jeden z favoritů Karel Popovič z Mladé Boleslavi. Na krásném 12.místě skončil při svém prvním startu v této kategorii liberecký Tomáš Holub, který přišel sbírat zkušenosti. Rozdíl mezi kategorií A a B je přece jen výrazný, i tak mu patří pochvala za kvalitní a soustředěný výkon.  Tomáš Zummer si držel první příčku již od eliminace a každým kolem bodový náskok zvyšoval a letos asi nejvýraznějším odstupem zvítězil. Dobrá příprava zejména v akrobatické hře byla znát a letos se mu dařilo i výrazně bodovat porazovými technikami . Na druhém místě skončil domácí Tomáš VuThan a se stejným počtem bodů (rozhodovaly pomocné body z eliminace) na třetím místě skončil Krysztof Gajoch ze Sosnowce, Polsko.

Instrutor Robocop - sestřih 6.ME Vem Camará 2016

 

evropa2016vsledovka 

01
02
03
04
05
06
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
32
34