2013-04 7.Mistrovstvá ČR Dospělí - Liberec

19-21.4.2013

V tradičním termínu (v dubnu, který je vyhrazen národním soutěžím v capoeiře Asociace Vem  Camará) se konalo již 7. Mistrovství České republiky dospělých.

Tato akce byla zorganizována pod hlavičkou České Asociace Capoeiry o.s. a letos padla na liberecký tým, který vše připravil v prostorách SPŠSE Liberec, kde má liberecký klub svou základnu a která nám vždy poskytne kompletní zázemí pro sportovce i diváky. Dalším partnerem akce byl hotel Radnice, který nám ubytoval brazilské porotce. Ceny pro vítěze byly vyrobeny v chráněné dílně Tulipan Liberec.

Jak je to v Capoeiře zvykem, závody jsou vždy doplněny 2-denním seminářem, který vedl Mestre Paçoca (Sandro F.dos Santos) z Klagenfurtu-Rakousko a kterého se zúčastnilo 52 lidí, dalším významným hostem byl Mestre Capoeira (Carlos Acioli) z Motreaux- Švýcarsko a třetím hostem v porotě byl Graduado Latino (Tomáš Vu Than) z Komárna-Slovensko. Soutěž proběhla ve 2 kategoriích a to: C crua amarela – amarela (mírně pokročilí studenti) a B amarela laranja – laranja azul (středně pokročilí až pokročilí studenti).

Samotná soutěž začala v sobotu v 16:00 eliminací. Nutno podotknout, že tyto eliminační kola vlastně nahrazují nižší postupové soutěže a dávají tak možnost začátečníkům porovnat své schopnosti s nejlepšími sportovci své kategorie. To je jedna z filozofií asociace Vem Camará, která dává vynikající motivaci nejen začátečníkům, ale také zajišťuje komplexní rozvoj pokročilých capoeiristů. 2 kategorie po dvou kolech uběhly ve velmi svižném tempu, nejen díky letos nižšímu počtu závodníků (letos se závodů účastnilo 45 sportovců z 8 měst), ale hlavně skvěle připravenému organizačnímu týmu.

Sobotní hry sice dávaly tušit, kdo je jak připraven, ale o překvapení v neděli nebyla nouze. Nedělní samotná soutěž začala rodou a prezentací trenérů pro veřejnost a byla proložena ještě ukázkou makulele a akrobatickými sóly. 3 postupová kola ukázala připravenost a vyzrálost medailistů, kteří nakonec obsadili stupně vítězů takto:

Kategorie C:

1.Veronika Marková  (Opava)

2.Michal Wolf  (Jablonec n.N.)

3.Josef Erben (Liberec)

Kategorie B:

1.Tomáš Drahorád (Liberec)

2.Zuzana Bordováčová (Olomouc)

3.Alice Avci (Liberec)

V doplňkové kategorii žen byly medailové pozice obsazeny takto:

1. Veronika Marková  (Opava)

2.Zuzana Bordováčová (Olomouc)

3.Alice Avci (Liberec)

Celá akce sice byla trochu hubenější co do počtu sportovců i diváků, v porovnání s dětským MČR které se konalo o týden dříve, ale o to kvalitnější byli ti, kteří přijeli a vidět rostoucí úroveň a kvalitu našich capoeiristů je velmi příjemné hlavně pro Mestre Paçocu, kterému patří největší poděkování za neustálý přísun informací a energie. Celý víkend byl zkrátka krásný svátek Capoeiry, který je sám o sobě skvělou pozvánkou na další ročník.

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37