2013-07 8.Summercamp Zbraslavice

Na konci každého školního roku se většina capoeiristů těší, že si letní odpočinek zaktivní týdenním pobytem plným opravdu intenzivních tréninků, skvělých rod a v neposlední řadě stráví týden mezi lidmi, které spojuje společný zájem a přátelství. Letošní osmý ročník se již potřetí konal v areálu ve Zbraslavicích, který se již dvakrát skvěle osvědčil a to jak ubytováním a vybavením areálu, tak i dostupností jak pro domácí tak i zahraniční sportovce.

V letošním roce nás navštívili kromě domácích capoeiristů také sportovci z SK, AUT, HOL, SWE. Celkem se sjelo 60 lidí z pěti zemí. Nás jako organizátory tento fakt rozhodně těší a svědčí to o vzrůstající popularitě akcí pod hlavičkou Vem Camará Capoeira.  Počasí nám vytvořilo spíše brazilskou atmosféru, a tak po trénincích v tělocvičně většina ze zúčastněných využila ke koupání a opalování, resp. sportovního vyžití.

V příjezdový den v pátek si všichni mohli užít „klidu před bouří“ protože na programu byla jen uvítací roda. (Ta ale stála za to a přestat hrát nás přinutilo až speciální komando komárů a mušek, kteří vždy nastoupili v 9 večer a rozehnali všechny na pokoje pro oblečení s dlouhým rukávem).

Sobota začala v 7 ráno crossfit tréninkem před snídaní a dále pravidelné tréninky v 10 hod a v 16 hod začaly pomalu odsávat síly z červencových tukových zásob. Večerní roda v altánu byla skvělým zakončením druhého dne.

Neděle kopírovala sobotní program, jen s tím rozdílem že večer už na rodu nezbylo lidem sil a lidi se zabavili po svém, většinou ale doopravdy odpočívali.

Pondělní volný den využili někteří k návštěvě historického Města Kutná Hora, jiní výletem do Pardubic a další zase relaxem v areálu, nebo procházkou v lese. Pro graduados a instrutores byl odpoledne připraven zvlášť trénink (přeci jen trenéři musí jít přikladem a být fyzicky o něco lépe připraveni než jejich žáci) a večer byl zakončen opět rodou v altánu.

Uterý a středa se opět makalo 3x denně a bylo úžasné sledovat, jak s ubývajícími fyzickými silami rostla i energie v rodě, kvalita her a celková atmosféra. To je vlastně hlavní myšlenka každého intenzivního soustředění a rozhodně napomáhá rychlému růstu úrovně Capoeiry v ČR.

Možná pro některé méně pokročilé bylo Capoeiry až moc a někdo chtěl trochu více Makulele, Samby, Amazonas či jiných přidružených aktivit. Já osobně myslím, že pokud chce člověk rozumět Capoeiře, musí trénovat Capoeiru a to je jedna z věcí, kterou si s Mestre Paçocou můžeme být jisti :) Hodí se citovat jeho slova: „Nebudu Vás učit to co chcete, ale to co potřebujete“. A cítím, že úrověn jen v porovnání s minulým rokem potvrzuje správnost tohoto přístupu.

Závěrem se sluší poděkovat všem Capoeiristům, ať domácím tak zahraničním. V listopadu nás čeká 3. ročník otevřeného Mistrovství Evropy asociace Vem Camará, tentokrát pořádané v Komárně, SK. Doufáme, že tento týden pomohl všem v motivaci a přípravě.  Nezbývá než pozvat všechny příznivce tohoto krásného sportu a kvalitních tréninků na další ročník, na který se celý organizačně-sportovní tým již teď teší.

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31